Klasy zerowe w projekcie "Europa i ja".

• 2021-10-25 15:57:35
  • Przedszkole, Konkursy

Nasze sześciolatki z klas 0a wraz z wychowawcą Danutą Różańską oraz 0b wraz z wychowawcą i koordynatorem projektu Pauliną Karwasz rozpoczęły swoją przygodę z Ogólnopolskim projektem ,,Europa i Ja".

Klasy zerowe w projekcie

Głównym celem projektu jest przybliżenie dzieciom w wieku przedszkolnym wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Dzieci wykonały już 1 z 9 zadań. Pierwsze zadanie polegało na przedstawieniu dzieciom kraju, który będą poznawać - myśmy wybrali Włochy. Dzieci zapoznały się z położeniem kraju na mapie oraz różnymi ciekawostkami dotyczącymi Włoch.    Jak każde państwo Włochy również posiadają swoje symbole narodowe: hymn, godło oraz flagę. Dzieci samodzielnie wykonały flagi oraz godło co było finalnym efektem zaliczenia pierwszego zadania. Efekty pracy widać na zdjęciach.

W najbliższym czasie pojawią się kolejne efekty wykonanych zadań przez nasze sześciolatki.